Запаси питної води у світі, в Україні
Загальний обсяг води на нашій планеті оцінюється в 1500 000 000 км3, тому Землю називають блакитною планетою. Запаси прісної води на планеті - близько 10% від загальної кількості, і лише невелика частина прісної води міститься в поверхневих водах. Основна кількість прісної води міститься в земній корі, де знаходиться близько 190 млн. км3. Також, планета має великий масив прісної води в льодовиках Антарктиди, Гренландії і островів Льодовитого океану. Не варто забувати і про прісну воду з атмосферних опадів: дощу і снігу.
Запаси водних ресурсів на Землі невичерпні, тому що вони безупинно відновляються в процесі глобального кругообігу води. Швидше за все оновлюються води річок - за 10-12 діб, пари атмосфери оновлюються в середньому кожні 10 діб, грунтова волога - щорічно. Атмосферні опади відіграють основну роль у відновленні обсягів прісних вод.
З усього доступного обсягу, велика частина прісної води на планеті (приблизно третина) знаходиться в Південній Америці. В Азії ще чверть. 29 країн, об'єднаних не за географічною, а за економічною ознакою (вільний ринок і демократія західного зразка) в організацію ОЕСР, володіють п'ятою частиною доступного обсягу водних ресурсів.
Але, за даними Глобального центру навколишнього середовища при Агентстві міжнародного розвитку США, до 2050 р залишаться лише три або чотири країни, які не будуть відчувати гострої кризи через брак води. У нещодавній доповіді ООН про стан водних ресурсів зазначено: доступність води також залежить від її якості. Забруднена вода не може бути використана для пиття, для гігієнічних і промислових цілей, а також для сільського господарства. Вона завдає шкоди здоров'ю людей і руйнує екосистему. За оцінками, більше 80% стічних вод в світі не надходить в колектори або не проходять очистку. Глобальна криза від нестачі води може бути істотно відстрочена за рахунок зниження водоспоживання: зниження водоємності промислової і сільськогосподарської продукції; повсюдного використання замкнутого водообігу, в тому числі сучасними методами фільтрації.
Якщо говорити про запаси питної води в Україні, то ми маємо 63 тис. річок, 40 тис. озер, 1100 водосховищ, 400 тис. ставків - 1млн 100 тис. га прісної акваторії. При цьому на карті Європи Україна вказана як маловодна країна, тому що наші річки забруднені настільки, що не являються придатними для пиття. Україна є однією з найменш забезпечених водою країн Європи, а споживають воду українці в 2-3 рази більше, ніж німці.
Останні дослідження, які були проведені на замовлення Світового фінансового банку, розмістили Україну на 125 місце з 180 країн, за кількістю питної води на одну людину.
До наших водойм відносяться виключно споживче, а іноді навіть злочинно. Багато річок перегороджені греблями, тому у них змінюється течія, через що весь бруд, який в них потрапляє - не змивається. А промислові міста України стоять на берегах річок, де з хімічних і металургійних заводів зливаються стоки безпосередньо у воду, з якої пізніше відбувається подача води у наші трубопроводи. У водосховищах вода не краще, де при аналізі можна виявити коктейль з усієї таблиці Менделєєва.
В цьому році в наші водойми було скинуто приблизно 2 млрд кубометрів стоків, 1/3 з яких - це неочищені стоки. Це без урахування зливових стоків, які потрапляють у водойми уникаючи очисні споруди. Також не варто забувати, що водопровідна вода зазвичай вже не один раз використовувалася до того, як опинитися у нас в крані.
Яка питна вода - таке і здоров'я людини. Не дарма медики заявляють, що 37% всіх хвороб пов'язані з якістю води. Пийте тільки очищену воду і будьте здорові!
Замовити систему очищення води ви можете на нашому сайті FilterPoint. У нас широкий асортимент фільтрів для води від самих бюджетних, до преміум сегменту для найвимогливіших!
- Очищення води на автомийціУ цій статті ви дізнаєтесь про очищення води на автомийці.Повна версія статті